Qarku Nice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°42′00″V 7°16′00″L / 43.7°V 7.2666666666667°L / 43.7; 7.2666666666667

Qarku Nice
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alpes-Maritimes
Kryeqyteti Nice
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 062


Qarku Nice është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alpes-Maritimes.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]