Qarku Niort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°19′00″V 0°28′00″P / 46.3167°V 0.466667°P / 46.3167; -0.466667

Qarku Niort
Frëngjisht : Arrondissement de Niort
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Deux-Sèvres
Kryeqyteti Niort
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 792


Qarku Niort është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Deux-Sèvres.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]