Qarku Nogent-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°50′11″V 2°28′44″L / 48.83638889°V 2.47888889°L / 48.83638889; 2.47888889

Qarku Nogent-sur-Marne
Frëngjisht : Arrondissement de Nogent-sur-Marne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Val-de-Marne
Kryeqyteti Nogent-sur-Marne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Nogent-sur-Marne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Val-de-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]