Qarku Nogent-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°29′00″V 3°30′00″L / 48.4833°V 3.5°L / 48.4833; 3.5

Qarku Nogent-sur-Seine
Frëngjisht : Arrondissement de Nogent-sur-Seine
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Aube
Kryeqyteti Nogent-sur-Seine
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Nogent-sur-Seine është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Aube.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]