Qarku Nyons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°21′28″V 5°07′52″L / 44.35777778°V 5.13111111°L / 44.35777778; 5.13111111

Qarku Nyons
Frëngjisht : Arrondissement de Nyons
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Drôme
Kryeqyteti Nyons
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Nyons është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Drôme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]