Qarku Pamiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°07′00″V 1°37′00″L / 43.11666667°V 1.61666667°L / 43.11666667; 1.61666667

Qarku Pamiers
Frëngjisht : Arrondissement de Pamiers
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ariège
Kryeqyteti Pamiers
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Pamiers është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ariège.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]