Qarku Parthenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°39′V 0°15′P / 46.65°V 0.25°P / 46.65; -0.25

Qarku Parthenay
Frëngjisht : Arrondissement de Parthenay
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Deux-Sèvres
Kryeqyteti Parthenay
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 793


Qarku Parthenay është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Deux-Sèvres.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]