Qarku Poitiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°35′00″V 0°20′00″L / 46.5833°V 0.333333°L / 46.5833; 0.333333

Qarku Poitiers
Frëngjisht : Arrondissement de Poitiers
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vienne
Kryeqyteti Poitiers
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 863


Qarku Poitiers është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vienne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]