Qarku Pontivy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°20′00″V 3°00′00″P / 48.333333333333°V 3°P / 48.333333333333; -3

Qarku Pontivy
Frëngjisht : Arrondissement de Pontivy
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Morbihan
Kryeqyteti Pontivy
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Pontivy është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Morbihan.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]