Qarku Privas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°43′55″V 4°35′53″L / 44.73194444°V 4.59805556°L / 44.73194444; 4.59805556

Qarku Privas
Frëngjisht : Arrondissement de Privas
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ardèche
Kryeqyteti Privas
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Privas është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ardèche.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]