Qarku Provins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°33′29″V 3°17′49″L / 48.55805556°V 3.29694444°L / 48.55805556; 3.29694444

Qarku Provins
Frëngjisht : Arrondissement de Provins
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Seine-et-Marne
Kryeqyteti Provins
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Provins është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Seine-et-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]