Qarku Redon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°39′00″V 2°05′00″P / 47.65°V 2.08333°P / 47.65; -2.08333

Qarku Redon
Frëngjisht : Arrondissement de Redon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Kryeqyteti Redon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 352


Qarku Redon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ille-et-Vilaine.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]