Qarku Rennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°07′00″V 1°41′00″P / 48.11666667°V 1.68333333°P / 48.11666667; -1.68333333

Qarku Rennes
Frëngjisht : Arrondissement de Rennes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Kryeqyteti Rennes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 353


Qarku Rennes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ille-et-Vilaine.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]