Qarku Riom

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°53′32″V 3°06′40″L / 45.89222222°V 3.11111111°L / 45.89222222; 3.11111111

Qarku Riom
Frëngjisht : Arrondissement de Riom
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Puy-de-Dôme
Kryeqyteti Riom
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 634


Qarku Riom është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Puy-de-Dôme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]