Qarku Rochefort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°56′00″V 0°58′00″P / 45.93333333°V 0.96666667°P / 45.93333333; -0.96666667

Qarku Rochefort
Frëngjisht : Arrondissement de Rochefort
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente-Maritime
Kryeqyteti Rochefort
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Rochefort është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente-Maritime.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]