Qarku Rodez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°20′00″V 2°34′00″L / 44.3333°V 2.56667°L / 44.3333; 2.56667

Qarku Rodez
Frëngjisht : Arrondissement de Rodez
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Aveyron
Kryeqyteti Rodez
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Rodez është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Aveyron.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]