Qarku Saint-Claude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°23′00″V 5°52′00″L / 46.3833°V 5.86667°L / 46.3833; 5.86667

Qarku Saint-Claude
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Claude
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Jura
Kryeqyteti Saint-Claude
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 393


Qarku Saint-Claude është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Jura.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]