Qarku Saint-Dizier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°38′00″V 4°57′00″L / 48.6333°V 4.95°L / 48.6333; 4.95

Qarku Saint-Dizier
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Dizier
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Marne
Kryeqyteti Saint-Dizier
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 523


Qarku Saint-Dizier është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]