Qarku Saint-Flour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°02′02″V 3°05′23″L / 45.03388889°V 3.08972222°L / 45.03388889; 3.08972222

Qarku Saint-Flour
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Flour
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Cantal
Kryeqyteti Saint-Flour
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 153


Qarku Saint-Flour është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Cantal.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]