Qarku Saint-Girons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°59′00″V 1°09′00″L / 42.9833°V 1.15°L / 42.9833; 1.15

Qarku Saint-Girons
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Girons
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ariège
Kryeqyteti Saint-Girons
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Saint-Girons është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ariège.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]