Qarku Saint-Jean-d'Angély

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°57′00″V 0°31′00″P / 45.95°V 0.516667°P / 45.95; -0.516667

Qarku Saint-Jean-d'Angély
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Jean-d'Angély
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente-Maritime
Kryeqyteti Saint-Jean-d'Angély
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Saint-Jean-d'Angély është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente-Maritime.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]