Qarku Saint-Malo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°39′00″V 2°01′00″P / 48.65°V 2.01666667°P / 48.65; -2.01666667

Qarku Saint-Malo
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Malo
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Kryeqyteti Saint-Malo
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 354


Qarku Saint-Malo është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ille-et-Vilaine.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]