Qarku Saint-Paul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 21°00′31″J 55°16′15″L / 21.00861111°J 55.27083333°L / -21.00861111; 55.27083333

Qarku Saint-Paul
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Paul
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Reunioni
Kryeqyteti Saint-Paul
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 9744


Qarku Saint-Paul është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Reunioni.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]