Qarku Saint-Pierre, Martinique

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 14°44′46″V 61°10′33″P / 14.74611111°V 61.17583333°P / 14.74611111; -61.17583333

Qarku Saint-Pierre, Martinique
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Pierre
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Martinika
Kryeqyteti Saint-Pierre
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 9724


Qarku Saint-Pierre, Martinique është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Martinika.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]