Qarku Saint-Pierre, Réunion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 21°20′19″J 55°28′29″L / 21.33861111°J 55.47472222°L / -21.33861111; 55.47472222

Qarku Saint-Pierre, Réunion
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Pierre
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Reunioni
Kryeqyteti Saint-Pierre
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 9742


Qarku Saint-Pierre, Réunion është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Reunioni.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]