Qarku Saintes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°45′00″V 0°38′00″P / 45.75°V 0.633333°P / 45.75; -0.633333

Qarku Saintes
Frëngjisht : Arrondissement de Saintes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente-Maritime
Kryeqyteti Saintes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Saintes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente-Maritime.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]