Qarku Senlis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°12′00″V 2°35′00″L / 49.2°V 2.58333°L / 49.2; 2.58333

Qarku Senlis
Frëngjisht : Arrondissement de Senlis
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Oise
Kryeqyteti Senlis
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Senlis është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Oise.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]