Qarku Sens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°14′51″V 3°17′16″L / 48.2475°V 3.28777778°L / 48.2475; 3.28777778

Qarku Sens
Frëngjisht : Arrondissement de Sens
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Yonne
Kryeqyteti Sens
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 893


Qarku Sens është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Yonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]