Qarku Torcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°51′04″V 2°38′59″L / 48.85111111°V 2.64972222°L / 48.85111111; 2.64972222

Qarku Torcy
Frëngjisht : Arrondissement de Torcy
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Seine-et-Marne
Kryeqyteti Torcy
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Torcy është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Seine-et-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]