Qarku Troyes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°18′00″V 4°04′00″L / 48.3°V 4.06666667°L / 48.3; 4.06666667

Qarku Troyes
Frëngjisht : Arrondissement de Troyes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Aube
Kryeqyteti Troyes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Troyes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Aube.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]