Qarku Tulle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°16′00″V 1°46′00″L / 45.2667°V 1.76667°L / 45.2667; 1.76667

Qarku Tulle
Frëngjisht : Arrondissement de Tulle
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Corrèze
Kryeqyteti Tulle
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 192


Qarku Tulle është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Corrèze.

Përbërja[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantonët[redakto | redakto tekstin burimor]

Komunat[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]