Qarku Ussel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°33′00″V 2°19′00″L / 45.55°V 2.31667°L / 45.55; 2.31667

Qarku Ussel
Frëngjisht : Arrondissement d'Ussel
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Corrèze
Kryeqyteti Ussel
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 193


Qarku Ussel është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Corrèze.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]