Qarku Valence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°55′23″V 4°53′12″L / 44.92305556°V 4.88666667°L / 44.92305556; 4.88666667

Qarku Valence
Frëngjisht : Arrondissement de Valence
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Drôme
Kryeqyteti Valence
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Valence është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Drôme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]