Qarku Vannes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°43′00″V 2°26′00″P / 47.716666666667°V 2.4333333333333°P / 47.716666666667; -2.4333333333333

Qarku Vannes
Frëngjisht : Arrondissement de Vannes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Morbihan
Kryeqyteti Vannes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 563


Qarku Vannes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Morbihan.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]