Qarku Vesoul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°37′00″V 6°09′00″L / 47.61666667°V 6.15°L / 47.61666667; 6.15

Qarku Vesoul
Frëngjisht : Arrondissement de Vesoul
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Saône
Kryeqyteti Vesoul
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 702


Qarku Vesoul është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Saône.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]