Qarku Villefranche-de-Rouergue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°21′V 2°03′L / 44.35°V 2.05°L / 44.35; 2.05

Qarku Villefranche-de-Rouergue
Frëngjisht : Arrondissement de Villefranche-de-Rouergue
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Aveyron
Kryeqyteti Villefranche-de-Rouergue
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Villefranche-de-Rouergue është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Aveyron.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]