Qarku Villeneuve-sur-Lot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°24′V 0°42′L / 44.4°V 0.7°L / 44.4; 0.7

Qarku Villeneuve-sur-Lot
Frëngjisht : Arrondissement de Villeneuve-sur-Lot
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Lot-et-Garonne
Kryeqyteti Villeneuve-sur-Lot
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 473


Qarku Villeneuve-sur-Lot është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Lot-et-Garonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]