Qarku Vire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°50′27″V 0°53′47″P / 48.84083333°V 0.89638889°P / 48.84083333; -0.89638889

Qarku Vire
Frëngjisht : Arrondissement de Vire
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Calvados
Kryeqyteti Vire
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Vire është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Calvados.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]