Quart, Girona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quart
Qytet
Vendndodhja
Quart is located in Spanjë
Quart
Quart

Koordinatat: 41°56′V 2°50′L / 41.933°V 2.833°L / 41.933; 2.833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.1 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Quart është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Quart ka 3150 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]