Quatre-Champs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quatre-Champs
Komunë
noform
Pamje nga Quatre-Champs
Vendndodhja
Quatre-Champs is located in Franca
Quatre-Champs
Quatre-Champs
49°26′43″V 4°46′02″L / 49.445277777778°V 4.7672222222222°L / 49.445277777778; 4.7672222222222Koordinatat: 49°26′43″V 4°46′02″L / 49.445277777778°V 4.7672222222222°L / 49.445277777778; 4.7672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.51 km2
Popullsia 197 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08350


Quatre-Champs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Quatre-Champs ka një popullsi prej 197 banorë dhe sipërfaqe 11.51 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quatre-Champs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale