Queens County (Ishulli i Princit Eduard)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Queens County (kthjellim).


Queens County
Queens County
—  konte  —
Queens County is located in Kanadaja
Queens County
Queens County
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ishulli i Princit Eduard – stema Ishulli i Princit Eduard
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°17′00″V 63°15′00″P / 46.283333°V 63.25°P / 46.283333; -63.25 (Queens County)Koordinatat: 46°17′00″V 63°15′00″P / 46.283333°V 63.25°P / 46.283333; -63.25 (Queens County)
Sipërfaqja 2.020,17 km2
Popullsia 72.744 banorë 2006
Dendësia 36,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Queens County është një konte (county) në provincën Ishulli i Princit Eduard, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2020.17 km² dhe popullsi 72744 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ishulli i Princit Eduard