Quenten Martinus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quenten Martinus
Të dhënat personale
Emri i plotëQuenten Martinus
Data e lindjes (1991-03-07) 7 Mars, 1991 (28 vjeç)
Vendi i lindjesWillemstad, Curaçao
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010-2012Heerenveen7(0)
2012Sparta Rotterdam15(1)
2013Ferencvárosi7(0)
2013-2014Emmen34(3)
2014-2016Botoșani51(7)
2016-Yokohama F. Marinos24(4)
Ekipi kombëtar
2014–Stampa:CUWf3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Quenten Martinus (lindur më 7 Mars 1991) është një futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren curaçao ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:CUWf
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
2015 2 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]