Quilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quilly
Komunë
noform
Pamje nga Quilly
Vendndodhja
Quilly is located in Franca
Quilly
Quilly
49°24′28″V 4°35′57″L / 49.407777777778°V 4.5991666666667°L / 49.407777777778; 4.5991666666667Koordinatat: 49°24′28″V 4°35′57″L / 49.407777777778°V 4.5991666666667°L / 49.407777777778; 4.5991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.49 km2
Popullsia 85 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08351


Quilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Quilly ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 5.49 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quilly (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale