Qyteti i Vjetër i Trepçës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qyteti i Vjetër i Trepçës
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Zasellë-Rashan, Mitrovicë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 200/67
Nr. i referencës 2897

Qyteti i Vjetër i Trepçës është një monument i trashëgimisë kulturore në Zasellë-Rashan, Mitrovicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 200/67.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]