Raalte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Raalte (kthjellim).


Raalte
—  komuna  —
stema_figuraRaalte vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Raalte
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°23′00″V 6°17′00″L / 52.3833°V 6.2833°L / 52.3833; 6.2833 (Raalte)Koordinatat: 52°23′00″V 6°17′00″L / 52.3833°V 6.2833°L / 52.3833; 6.2833 (Raalte)
Sipërfaqja 172,31 km2
Popullsia 36.791 banorë 2010
Dendësia 213,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0572, 0529
Kodi Postar 8055, 8100-8119, 8140-8144
Kodi statistikor 0177
Raalte is located in Hollandë
Raalte
Raalte
Raalte – harta_foto
www.raalte.nl

Raalte është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 172.31 km² dhe popullsi 36791 banorë[1]. Raalte është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel