Raillicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raillicourt
Komunë
noform
Pamje nga Raillicourt
Vendndodhja
Raillicourt is located in Franca
Raillicourt
Raillicourt
49°39′06″V 4°35′10″L / 49.651666666667°V 4.5861111111111°L / 49.651666666667; 4.5861111111111Koordinatat: 49°39′06″V 4°35′10″L / 49.651666666667°V 4.5861111111111°L / 49.651666666667; 4.5861111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.87 km2
Popullsia 215 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08352


Raillicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Raillicourt ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 6.87 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Raillicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale