Rainbow Lake (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rainbow Lake (kthjellim).
Rainbow Lake
—  qytet  —
Rainbow Lake is located in Kanadaja
Rainbow Lake
Rainbow Lake
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Mackenzie
Kryebashkiaku Boyd Langford
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°30′00″V 119°22′59″P / 58.5°V 119.383°P / 58.5; -119.383 (Rainbow Lake)Koordinatat: 58°30′00″V 119°22′59″P / 58.5°V 119.383°P / 58.5; -119.383 (Rainbow Lake)
Lartësia 530 m (m.n.d)
Sipërfaqja 11,04 km2
Popullsia 965 banorë 2006
Dendësia 87,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
www.rainbowlake.ca/

Rainbow Lake është një qytetMackenzie, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 11.04 km² dhe popullsi 965 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta