Rajadell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rajadell
Komunë
Vendndodhja
Rajadell is located in Spanjë
Rajadell
Rajadell

Koordinatat: 41°43′45″V 1°42′20″L / 41.72917°V 1.70556°L / 41.72917; 1.70556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.53 km2
Popullsia 524 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 45″ Veri

1° 42′ 20″ Lindje


Rajadell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Rajadell ka 524 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]