Rancennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rancennes
Komunë
noform
Pamje nga Rancennes
Stema_figura
Vendndodhja
Rancennes is located in Franca
Rancennes
Rancennes
50°07′01″V 4°49′04″L / 50.116944444444°V 4.8177777777778°L / 50.116944444444; 4.8177777777778Koordinatat: 50°07′01″V 4°49′04″L / 50.116944444444°V 4.8177777777778°L / 50.116944444444; 4.8177777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Popullsia 721 banorë
Dendësia 111 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08353


Rancennes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rancennes ka një popullsi prej 721 banorë dhe sipërfaqe 6.5 km², me një dendësi prej 111 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rancennes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale