Rankin Inlet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rankin Inlet (kthjellim).


Rankin Inlet
Kangiqiniq - ᑲᖏᕿᓂᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Rankin Inlet

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Lorne Kusugak
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°48′35″V 92°5′58″P / 62.80972°V 92.09944°P / 62.80972; -92.09944 (Rankin Inlet)Koordinatat: 62°48′35″V 92°5′58″P / 62.80972°V 92.09944°P / 62.80972; -92.09944 (Rankin Inlet)
Lartësia 0 m (n.n.d)
Sipërfaqja 20,2 km2
Popullsia 2.358 banorë 2006
Dendësia 116,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0C 0G0
Vendndodhja
Rankin Inlet is located in Kanadaja
Rankin Inlet
Rankin Inlet
www.rankininlet.ca/

Rankin Inlet është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 20.2 km² dhe popullsi 2358 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut